Hybrid

Definícia


Automobil s viac ako jedným pohonným systémom je všeobecne známy ako hybridný automobil a pozostáva z kombinácie benzínového alebo naftového motora s elektromotorom.


hybrid 


Popis


Hybridné autá sa stali populárnymi, pretože dokážu spotrebovať menej benzínu či nafty ako štandardné autá, vďaka čomu sú lacnejšie na prevádzku a zároveň sú šetrnejšie k životnému prostrediu.


Typy hybridných aút  • Paralelné hybridné autá

  • Hybridné autá s predlžovačom dojazdu

  • Plug-in hybridy


Ako fungujú hybridné autá?


Prevádzkový režim je možné meniť a posúvať počas jazdy, čo znamená, že auto môže prepínať medzi plynovým motorom a elektromotorom. Niekedy môže použiť oboje na zvýšenie výkonu auta.


Hybridné automobily využívajú svoj elektrický motor predovšetkým na jazdu nízkou rýchlosťou, dojazd a spomaľovanie, čo závisí od stavu nabitia batérie. Keď sa motor nepoužíva, napríklad keď vás zastaví signál, úplne sa vypne. Pretože hybridy využívajú motor iba na zrýchľovanie, stúpanie do kopca alebo keď je potrebný extra výkon, sú mimoriadne úsporné.


Jazda v hybridnom aute je z hľadiska funkčnosti podobná jazde v bežnom aute. Hybridy automaticky nabíjajú svoju vlastnú hybridnú batériu, čím sa eliminuje potreba externej nabíjacej stanice alebo obavy o dojazd.


Nazrite do našej širokej ponuky benzín/diesel hybridných vozidiel.


 


 

Aktuálna ponuka vozidiel