Metalíza

Definícia


Metalíza je typ automobilového laku, ktorý obsahuje malé kovové častice, čo mu dodáva charakteristický lesklý a perleťový efekt. Tento lak je vyvinutý tak, aby zvýraznil línie a krivky vozidla, a zároveň ponúkol vyššiu odolnosť proti poveternostným vplyvom a drobným poškriabaniu. Metalíza je populárna nielen pre svoj estetický vzhľad, ale aj pre schopnosť lepšie skrývať drobné nedostatky na povrchu vozidla.


metaliza 


Popis


Proces aplikácie metalízy zahŕňa niekoľko vrstiev, vrátane základného laku, metalízovanej vrstvy a ochranného záverečného lakovaného povlaku. Metalízovaná vrstva obsahuje malé kovové častice, ktoré sú rovnomerne rozptýlené v lakovaní, čím sa dosiahne jeho charakteristický lesk a hĺbka farby. Tieto častice odrážajú a lomia svetlo rôznymi spôsobmi v závislosti od uhla pohľadu a intenzity osvetlenia, čo dodáva vozidlu dynamický a živý vzhľad.


Metalíza je dostupná v širokom spektre farieb a odtieňov, čo umožňuje individuálnu personalizáciu vozidla. Jej aplikácia vyžaduje presnosť a odborné zručnosti, aby sa zabezpečila rovnomerná distribúcia kovových častíc a dosiahla sa žiadaná estetická kvalita. Vďaka svojej odolnosti voči opotrebovaniu a schopnosti skrývať menšie nedostatky karosérie je metalíza obľúbenou voľbou pre mnoho majiteľov automobilov, ktorí hľadajú spojenie štýlu a funkčnosti.


 

Aktuálna ponuka vozidiel