Obhliadka vozidla

Definícia


Obhliadka vozidla je kontrola pred kúpou, či pri autonehode. V oboch prípadoch znamená obhliadka vozidla prekontrolovanie všetkých atribútov a buď rozhodnutie o kúpe, alebo rozhodnutie o oprave.


obhliadka-vozidla 


Popis


Obhliadka vozidla má dva základné významy. Buď je to obhliadka vozidla pred samotnou kúpou, alebo po nehode z pohľadu poisťovne:


Obhliadka vozidla pred kúpou (pri prepise)


Každé vozidlo, ktoré si kupujeme si musíme prezrieť. To je asi logické a jasné každému. Inak by sme kupovali mačku vo vreci. Práve obhliadka vozidla a testovacia jazda môže pomôcť zistiť viac o aktuálnom stave a o rôznych detailoch, ktoré nemusia byť úplne stopercentné. Obhliadka vozidla pred kúpou teda musí zahŕňať nielen vizuálnu prehliadku, ale aj ohodnotenie toho ako vozidlo funguje. Obhliadka vozidla nemusí byť osamote a vždy sa k nej dá prizvať expert. V prípade potreby nás neváhajte kontaktovať, náš vyškolený pracovník priamo vám dokáže pomôcť pri kontrole vozidla.


Obhliadka vozidla po nehode


Obhliadka vozidla po nehode je spravidla spojená s privolaným experta ku škodovej udalosti. Ten môže byť buď externý, alebo obhliadku zabezpečujú často aj niektoré servisy vlastnými obhliadačmi. Obhliadka vozidla pozostáva z ohodnotenia, ktoré diely treba vymeniť. Existuje aj dodatočná obhliadka vozidla, ktorá má opodstatnenie pri ďalšom rozobraní a zistení, že sú poškodené aj niektoré ďalšie diely.

Aktuálna ponuka vozidiel