Overenie vozidla

Definícia


Pred kúpou jazdeného vozidla by ste nikdy nemali podceniť overenie vozidla. Ide o proces, pri ktorom overíte pravosť vozidla a údajov, ktoré vám povedal majiteľ vozidla. Overenie vozidla sa dá uskutočniť aj prostredníctvom internetu.


overenie 


Popis


Pri overovaní vozidla sa môžete dozvedieť informácie ako:



  • či nebolo vozidlo ukradnuté,

  • či nebolo vozidlo poškodené alebo búrané,

  • či sa na vozidlo nevzťahuje ťarcha

  • či nie je na vozidlo písaná leasingová zmluva,

  • koľko km má najazdených,

  • pravosť VIN čísla.


Stačí vám zadať ŠPZ a VIN vozidla, na základe ktorých dokážete získať report o vozidle. Vďaka týmto údajom si viete dať pozor na to, aké vozidlo kupujete a či je skutočne jeho hodnota taká, ako majiteľ tvrdí.


Dôkladne si overte vozidlo pred kúpou


Okrem spomínaných faktorov by ste pred kúpou vozidla nemali zabudnúť ani na testovaciu jazdu, kontrolu laku, technického stavu, či dôkladnú kontrolu dokladov a základných údajov o vozidle.


V Carbi všetky tieto oblasti preveríme za vás:



  1. Vozidlo si skontrolujeme meračom hrúbky laku, čo odhalí či nie je na niektorých dieloch hrubšia vrstva laku, čo znamená, že je daný diel lakovaný.

  2. Každé vozidlo vyskúšame priamo na ceste a skontrolujeme tak chod motora, prevodovky, funkčnosť bŕzd, stav podvozku či funkčnosť výbavy.

  3. Každé vozidlo preveríme aj cez databázy poisťovacích spoločností a servisov, vďaka čomu získame prehľad o poistných udalostiach, kradnutých vozidlách, záložných právach či pravosti najazdených kilometrov.

Aktuálna ponuka vozidiel