Predvádzacie vozidlo

Definícia


Predvádzacie auto je vozidlo, ktoré sa nachádza v showroome u predajcov. Ide o auto, na ktorom sa jazdilo, ale nikdy nebolo predané zákazníkovi. Predvádzacie auto má zvyčajne nízky počet najazdených kilometrov.


predvadzacie-vozidlo 


Popis


Predvádzacie vozidlá sa zvyčajne nepovažujú za nové, pretože pred uvedením do predaja majú najazdených často niekoľko tisíc kilometrov. Nikdy však neboli predané zákazníkovi.


Aké sú výhody kúpy predvádzacieho vozidla?  • Keďže predajca poskytuje vozidlo iba zamestnancom predajne alebo zainteresovaným zákazníkom, najazdené kilometre budú s najväčšou pravdepodobnosťou nižšie ako v prípade ojazdeného vozidla. Je dôležité zvážiť, kto riadil vozidlo pred vami, ale s menším počtom najazdených kilometrov by ste mohli získať takmer nové vozidlo vo výbornom stave.

  • Keďže vozidlo bolo vo vlastníctve predajcu a existujú záznamy o každom, kto s ním jazdil, je ľahké požiadať predajcu o informácie o tom, kde sa s autom jazdilo a kto ho riadil.

  • Jednou zo zrejmých výhod nákupu demo auta je, že je vo všeobecnosti lacnejšie ako ich úplne nové náprotivky. Úroveň zľavy závisí od množstva premenných, vrátane stavu a času, počas ktorého bol model predvádzaný. Navyše, vodiči môžu využiť amortizáciu vozidla pri kúpe demo auta, čo im umožňuje potenciálne ušetriť nemalú sumu.


Je kúpa predvádzacieho auta dobrý nápad?


Odpoveď na túto otázku závisí od vašich osobných želaní a potrieb. Ak hľadáte spôsob, ako ušetriť peniaze, ukážkový model môže byť užitočnou možnosťou.


Na druhej strane, ak máte záujem byť prvým majiteľom vozidla, odporúčame vám pozrieť sa na nepoužívané modely.


 

Aktuálna ponuka vozidiel