Skladové vozidlo

Definícia


Skladové vozidlo je také auto, ktoré ma či už díler, alebo autobazár vo svojom portfóliu a môže ho ponúkať ďalej zákazníkom.


skladove-vozidlo 


Popis


Skladové vozidlo je často skloňovaným prvkom pri kúpe nového, ale aj jazdeného vozidla. Väčšiu relevanciu má však pri novom. Skladové vozidlo má totiž niekoľko atribútov, ktoré hrajú v prospech konečného zákazníka. Na rozdiel od auta, ktoré si zákazník objedná má skladové vozidlo už danú špecifikáciu, ktorú zvolil zväčša konkrétny predajca. Skladové vozidlo však prináša so sebou ešte jednu výraznou výhodu. Tou je, v súčasnosti, skrátenie čakacej doby na nové auto.


Skladové vozidlo taktiež prichádza s cenovou výhodou, najmä kvôli spomenutej danej špecifikácii, ktorú zákazník nemôže zmeniť. Ostatné 3 roky, od roku 2020 je však ponúka zliav na skladové vozidlá omnoho nižšia, kvôli väčšiemu dopytu. Dokonca v USA funguje aj systém zvaný mark-up, ktorý podľa dopytu pridáva ku skladovým vozidlám, ale aj objednávkovým vozidlám, navýšenie podľa aktuálneho stavu trhu a dopytu. U nás takéto praktiky našťastie nie sú a skladové vozidlo býva stále o niečo výhodnejšie ako konfigurácia vlastného, úplne podľa predstáv.

Aktuálna ponuka vozidiel