FIAT Grande Panda: Toto nie je koncept, ale realita

FIAT Panda je malé auto, ktoré je u nás používané zväčša ako vozidlo na rozvážanie pizze, prípadne ako základná motorizácia do mesta. Nový model, ktorý bude perfektný v meste, nesie označenie FIAT Grande Panda a vyzerá ako koncept, bude reálnym vozidlom, ale bude zároveň aj posunom do trošku väčšieho sveta. No a auto vyzerá nielen ako koncept, ale vyzerá aj, že bude elektrické. Lenže celé to bude inak. Toto je reálne produkčné vozidlo so spaľovacím agregátom!

FIAT Grande Panda si ako základ svojich tvarov zobral línie z Pandy v minulosti. Možno tej z roku 2003, možno ešte tej staršej. Veď tá z roku 2003 bola niečím ako crossoverom medzi klasickým medvedíkovým hatchbackom a práve MPV. Nová Grande Panda prekríži túto karosériu ešte aj s karosériou SUV. Crossover áno, veľkostne tiež tak akurát, lenže Grande hovorí o väčšej ploche ako mal model Panda doteraz. Ak by sa mal tipovať, tak by som povedal, že bude veľký ako bývalý Citroën C3 Aircross, s dĺžkou okolo 4 m, možno 4,1 m. Mal by som pravdu, FIAT totiž oznámil dĺžku 3,99 metra. To by mohlo znamenať, že už bude patriť do segmentu B, aj keď stále len na jeho začiatok.

FiatGrandePanda-2 

FIAT stavil na zaujímavú prednú časť s výraznými hranami a 90-stupňovými uhlami. Sú to detaily, ktoré zaujmú na prvý pohľad a dokážu auto odlíšiť. Dokážu, že FIAT Grande Panda bude vždy jedinečným vozidlom a spôsobí otáčanie okoloidúcich najmä v úvodných fázach prezencie na trhu.

FIAT zatiaľ veľa informácií neposunul, ale zatiaľ je jasné, že do interiéru nevidíme. Vidíme ale do ponuky motorov, v ktorej by mal byť 1,2-litrový trojvalec s pôvodným označením PureTech v najnovšej generácii s výraznými vylepšeniami a výkonom 74 kW (100 k). Alternatívou k nemu by mal byť mild hybrid, ktorý by mal ponúknuť elektrický motor znižujúci spotrebu a zlepšujúci, čiastočne, zrýchlenie.

Na bližšie informácie musíme ešte stále počkať, ale Fiat Grande Panda vyzerá rozhodne nádejne!

 

Aktuálna ponuka vozidiel Fiat