Elektromobil

Definícia


Elektromobily sú vozidlá, ktoré sú plne poháňané elektrickou energiou, pričom ich elektromotory čerpajú prúd z palubných batérií.


elektromobil 


Popis


Elektrické vozidlá sú čoraz atraktívnejšou možnosťou z dôvodu ich nižších prevádzkových nákladov, rozširujúceho sa výberu dostupných modelov a zintenzívnenia obáv o kvalitu ovzdušia a zmenu klímy.


Vzhľadom na to, že elektromobily sa spoliehajú výlučne na elektrickú energiu, majú zvyčajne oveľa väčšiu kapacitu batérií a výkon v kilowatthodinách (kWh) ako porovnateľné  hybridné  a plug-in hybridné elektrické vozidlá. Táto dodatočná technológia batérie zvyčajne vedie k tomu, že elektromobily stoja viac ako iné typy vozidiel.


Elektromobily sa musia nabíjať, aby mohli jazdiť. To sa dá dosiahnuť buď pomocou domácej nabíjačky alebo rýchlonabíjacej stanice, alebo energie získanej pomocou rekuperačného brzdenia.


Dojazd elektrického auta môže prispieť k obavám, ktoré môžu kupujúci pociťovať, keď sa rozhodnú vzdať sa svojho vozidla s tradičným benzínovým motorom. Aj keď dnešné elektromobily dokážu bez problémov zvládnuť väčšinu každodenných jázd, výrobcovia batérií pre elektromobily naďalej pracujú na zlepšení kapacity a času nabíjania.


Pozrite si našu ponuku elektrických vozidiel.

Aktuálna ponuka vozidiel