Financovanie auta: Zobrať si pôžičku, alebo radšej auto na leasing?

Možností, ako financovať auto je viacero. Ak nemáte k dispozícií celú hotovosť, môžete si na auto zobrať pôžičku, ale taktiež sa môžete rozhodnúť aj pre leasing. Aký je medzi nimi rozdiel a aké sú jednotlivé benefity oboch možností?

Aký je rozdiel medzi leasingom a pôžičkou?

Na prvý pohľad sa môže zdať, že financovanie auta cez pôžičku aj leasing sú si veľmi podobné – v oboch prípadoch totiž platíte pravidelné mesačné platby. Podstatný rozdiel sa však ukrýva vo vlastníctve.

Keď si zoberiete pôžičku na auto a následne ho kúpite, stávate sa jeho priamym vlastníkom. Pri leasingu to však je trochu inak. Leasingovej spoločnosti platíte za to, že vozidlo používate počas určeného obdobia. Skutočným vlastníkom vozidla sa stanete až po zaplatení všetkých splátok, poplatkov a akontácie.

Výhody a nevýhody pôžičky na auto

Kúpa vozidla pomocou klasického úveru na auto je celkom jednoduchá. Požičiavate si peniaze od banky, prípadne inej úverovej inštitúcie a splácate mesačné splátky niekoľko rokov. Časť každej platby sa použije na zaplatenie úrokov z úveru a zvyšok sa použije na splatenie istiny. Čím vyšší úrok, tým vyššia splátka. Auto si môžete nechať tak dlho, ako chcete, a správať sa k nemu akokoľvek – jednoducho je už vaše.

Ak sa rozhodnete, že ho chcete zrazu predať, kedykoľvek tak môžete urobiť. Navyše nemusíte platiť havarijné poistenie ako pri leasingu, a môžete si od banky požičať aj plnú sumu bez povinnosti akontácie.

Auto na splátky však prináša aj určité riziká. Hlavnou nevýhodou je fakt, že banka môže vašu žiadosť kedykoľvek zamietnuť – môže sa tak stať, že peniaze na vaše vysnívané vozidlo jednoducho nedostanete.

Výhody a nevýhody finančného leasingu

Medzi hlavné výhody finančného leasingu patrí fakt, že je možné vybaviť ho jednoduchšie ako pôžičku. Leasingová spoločnosť rieši len príjem žiadateľa a nie celkovú finančnú situáciu. Môže byť preto vhodnou voľbou pre tých, ktorí majú malý príjem, alebo im banka z určitého dôvodu odmietla poskytnutie úveru.

Hlavnou nevýhodou finančného leasingu je povinnosť uzatvoriť si havarijné poistenie. Taktiež si musíte zabezpečovať a platiť autorizovaný servis, a zároveň aj pravidelne vykonávať nevyhnutné opravy na vašom aute.

Zaobstarajte si financovanie pre každého

Ak hľadáte ideálny spôsob, ako financovať svoje nové vytúžené vozidlo, ale neviete sa rozhodnúť, ktorá možnosť by pre vás bola najlepšia, obráťte sa na Carbi.sk.

Carbi.sk poskytuje financovanie pre každého – od zamestnancov na Slovensku, v zahraničí, až po živnostníkov a právnické osoby (s.r.o.). Financovanie môžete mať schválené na počkanie už do pár hodín. Vo väčšine prípadov vám navyše stačí iba občiansky a vodičský preukaz alebo cestovný pas. Carbi vám dokáže nielen nastaviť akontáciu podľa vašich predstáv od 0% - 80%, ale aj prispôsobiť obdobie splácania od 12 do 96 mesiacov v závislosti od vášho rozpočtu.

Obráťte sa na našich Carbíkov a zabezpečte si ideálne podmienky na nákup vášho nového vozidla, ktoré vám bude robiť radosť.

 

 

Aktuálna ponuka vozidiel Audi