Kam na výlet autom: Tipy na zaujímavé výlety po Slovensku

Cestovanie autom je jeden z najlepších spôsobov, ako objavovať krásy Slovenska. Ponúka maximálnu flexibilitu a slobodu. Môžete si naplánovať svoj výlet podľa vašich preferencií a bez časových obmedzení. Efektívne a rýchlo sa dostanete na miesto, ktoré plánujete navštíviť a dokonca sa nemusíte starať ani o kapacitu vašej batožiny.

Obrazok1 

Niet pochýb o tom, že Slovensko je krajinou kultúry. Ponúka množstvo miest, ktoré sa oplatí navštíviť. Preto by sme vám chceli ukázať tie najzaujímavejšie tipy na výlety po Slovensku autom, ktorými sa môžete inšpirovať.

1. Turistika: Vysoké Tatry 

Pýcha, ktorá patrí medzi najobľúbenejšie miesta na Slovensku. Nájdete tu krásu horských vrcholov, jazerá či scenériu výhľadov na hory. Ak ste nadšencom turistiky, očaria vás miesta ako Gerlachovský štít, Skalnaté pleso či Štrbské pleso. Odporúčame navštíviť Dolinu Zeleného plesa alebo Dolinu Bielej vody.

Obrazok2 

2. Historický a kultúrny zážitok: Hrady a zámky

Ak sa rozhodujete, kam na výlet autom po Slovensku, hrady a zámky sú skvelou alternatívou na úspech. Slovensko je krajina histórie. Svedčí o tom fakt, že na Slovensku nájdete množstvo hradov a zámkov, ktoré potešia každého nadšenca histórie. Medzi nazaujímavejšie a menej prebádané patria hrady ako Čachtice, Hrušov, Gýmeč či Šomoška. 

3. Kempovanie a relax: Jazerá

Neprebádané miesta ako jazerá s možnosťou kempingu či vytúženej relaxácie sú skvelými možnosťami, kam na výlet na Slovensku autom. Ak nemáte jasno v tom, aké jazerá navštíviť, určite odporúčame Domašu, Zemplínsku Šíravu či Liptovskú Maru. Číru vodu a skvelé podmienky na kempovanie ponúka aj Šútovské jazero.

Obrazok3 

4 . Hlavné mesto: Bratislava

Mesto bohaté na kultúru, históriu, ale aj spoločenský život. Ak uvažujete nad tým, kam na výlet v okolí Bratislavy, z oblasti histórie odporúčame Modrý kostolík či Petržalské pevnosti. Ak si chcete oddýchnuť, tak Sad Janka Kráľa ponúka priestor na prechádzky, ale aj na pohodový večer pri Dunaji.

Obrazok4 

5. Víno a gastronómia: Vinárstva a reštaurácie

Slovenské víno a gastronómia ponúka nevšedný a pôžitkársky zážitok. Môžete ochutnať kvalitné vína v rôznych vinárskych oblastiach, ako je Malokarpatská a Tokajská. Slovenská gastronómia ponúka tradičný zážitok, ktorý môžete nájsť aj v Bratislave v reštaurácií Slovak Pub. Ak hľadáte reštauráciu s moderným prístupom, obľúbenou je Urban Bistro.

Obrazok5 

6. Relax a odpočinok: Kúpele a wellness

Kúpele či wellness centrá sú na Slovensku obľúbenou destináciou. Ponúkajú príjemnú atmosféru a dokonalé miesto na oddych a regeneráciu tela. Na Slovensku máme mnoho miest ako Kúpele Piešťany či Rajecké teplice. Ak chcete so sebou vziať aj vaše ratolesti, obe vekové skupiny si prídu na svoje v jednom z najväčších aquaparkov na Slovensku – Tatralandia v Liptovskom Mikuláši.

Obrazok6 

7. Adrenalín: Horolezecké parky

Ak ste milovníkom adrenalínu, tak horolezecké parky sú niečo pre vás. Ponúkajú nielen adrenalínovú atmosféru, ale aj skvelé výhľady a nezabudnuteľné zážitky. Ak stále neviete, kam na výlet autom, odporúčame horolezecké parky Tisovec alebo Dolná Ves. Nájdu sa tam trasy pre náročnejších i pre začiatočníkov.

Obrazok7 

Na čo nezabudnúť pri cestovaní autom?

  • Mapa a navigácia: Pred cestou si skontrolujte trasu, aby ste sa vyhli problémovým úsekom a dialničným poplatkom.
  • Kontrola auta: Všetky technické parametre vozidla si pred odchodom poriadne skontrolujte. 
  • Zásoby a vybavenie: Občerstvenie, voda či lieky sú povinnou výbavou, avšak  netreba zabudnúť ani na rezervný kľúč či náhradnú pneumatiku.
  • Doklady: Vodičský preukaz, technický preukaz a platné povinné poistenie.