Dočasné odhlásenie vozidla

Definícia


Dočasne odhlásenie vozidla je inštitút používaný na zrušenie možnosti jázd s ohľadom na nepoužívanie vozidla, prípadne na jeho odloženie na konkrétnu dobu.


docasne-odhlasenie 


Popis


Žiadosť o dočasné odhlásenie vozidla je možné podať na každom dopravnom inšpektoráte a v každom klientskom centre, ktoré existuje na Slovensku. Využíva sa najmä pri veteránoch, ale zároveň je vhodné aj pri rozsiahlejších opravách a napríklad nemožnosti absolvovať v potrebnom termíne emisnú a technickú prehliadku.


Koľko stojí dočasné odhlásenie vozidla?


Základná sadzba pri dočasnom odhlásení je 5 €, ktoré zabezpečia odhlásenie na dobu do jedného roka. Od jedného do dvoch rokov je to 20 € od dvoch do 4 je to 35 € a stúpa to až ku odhláseniu nad 10 rokov za 350 €. Opätovné zaradenie vozidla do evidencie pred dokončením lehoty stojí 5 €. 


Čo potrebujete na dočasné odhlásenie vozidla?


Ak chcete svoje vozidlo dočasne odhlásiť, tak musíte na dopravný inšpektorát doviezť všetky potrebné doklady. Sú nimi Osvedčenie o evidencii v obidvoch častiach. Ľudovo povedané je to veľký techničák aj malý techničák. Ak dočasné odhlásenie vozidla niekto vybavuje za vás, tak mu musíte dať splnomocnenie na tento úkon pred dopravným inšpektorátom.

Aktuálna ponuka vozidiel