Fuč za 40 sekúnd! Nie film, realita šiestich Challengerov (video)

Každý určite videl film 60 sekúnd, v ktorom sa o priazeň divákov pobili Shelby GT500 a Nicolas Cage. Nicolasovi asistovala Angelina Jolie, Shelby zase Hummer, Jaguar XJ, ale aj mnoho ďalších zaujímavých vozidiel. Za všetko treba spomenúť fialové Lamborghini Diablo SE30, ktoré zase bolo aj v klipe Jamiroquai Cosmic Girl. Ale z filmového a hudobného priemyslu sa presunieme do reality.

Dodge-Challenger-Hellcat-02 

Čas iba 40 sekúnd potrebovali lupiči na ukradnutie neuveriteľných 6 kusov Dodge Challenger z priestorov showroomu dílera Don Franklin Dodge Chrysler Jeep, ktorý vraj mal týchto vozidiel na sklade viac. Takže lupiči neboli úplne nenažraní, alebo o ďalších autách nevedeli. Aktuálne dali zodpovední von aj video ako lúpež prebiehala a vidno, že lupiči sa v priestoroch v meste Somerset v Kentucky vyznali a dokonca neprišlo ani preleteniu vozidla cez sklenú vyplň stien. Normálne si otvorili dvere a normálne vyšli. Žiadny hluk, okrem motora nič, len o kamere asi nevedeli, alebo sa balóny v showroome neplánovane posunuli. Vozidlá ukradli s kľúčmi, ktoré sú samozrejme v jednotlivých predajniach. Tu boli naviac priamo v spínacích skrinkách a kľúče od dvoch ďalších kusov našli náhodou na stolíkoch predajcov. Niekto buď príde o prémie, alebo mu príde obvinenie zo spolupáchateľstva. Lupiči taktiež nahodili nové evidenčné čísla, prevozky, aby nevzbudzovali pozornosť, a po balete v malom priestore zmizli. Okrem 4 áut z interiéru zmizli aj dve z exteriéru. Polícia už zaistila 5 kusov ukradnutých áut. Jedno lupiči nechali pri krajnici po tom ako mu došlo palivo. Ďalšie dve boli po naháňačke zaistené priamo v Kentucky, jedno v Tennessee a jedno v Alabame. Polícia má informácie, že práve posledný, zatiaľ nenájdený kus, je niekde v Alabame tiež. V každom prípade to neboli obyčajné verzie Dodge Challenger.

Dodge-Challenger-Hellcat-03 

Všetkých šesť ukradnutých kusov je s označením Hellcat, ktoré v sebe skrýva nielen rozšírenú karosériu a zopár doplnkov, ale hlavne 6,4-litrový kompresorom dopovaný motor. Veľký agregát zvláda ponúknuť výkon až 520 kW (707 k). To by bol prihlasovací poplatok! Výkon ide výlučne na zadné kolesá. Je teda až prekvapením, že niektorý z kusov nebol priamo nájdený rozsekaný po pár metroch, či kilometroch. Stala sa druhá nevyhnutná alternatíva. Spotreba asi nebude úplne malá a preto jeden minul všetko palivo. Polícia bola informovaná až po minúte, čo je čas na vypnutie alarmu. Potom pár procesov a štart mohol byť 5 minút po lúpeži.

Tabuľa ako mali vo filme 60 sekúnd je teda v tomto prípade dosť jednoduchá. Bude na nej iba 6 riadkov a všetky autá rovnaké, možno len mená sa líšia. A líši sa aj fakt, že 5 áut padlo do rúk polície v rekordne krátkom čase. Rekordne rýchla lúpež je teda aj relatívne rýchlo riešená, čo sa týka návratu majetku. Dodge Challenger Hellcat je síce celkom nedostatkový tovar, ale jeho cena, vzhľadom na výkon, nie je až tak extrémna. V USA sa dajú dobre vybavené kusy kúpiť už od 70 000 amerických dolárov, podľa cenníka. To, koľko si díleri na cenníkovú cenu prihadzujú, čo sa v sa volá mark-up je už druhá vec. Hovorí sa, že napríklad na ôsmu generáciu Corvette niektorí díleri prihadzujú aj ďalších 60% zo sumy v oficiálnych zdrojoch.

Aktuálna ponuka vozidiel Dodge