Kasko

Definícia


Kasko je aktuálne označenie pre havarijné poistenie pre prípad poškodenia vozidla


02-kasko 


Popis


Kasko je označenie pre havarijné poistenie. Pochádza zo španielskeho slova casco, ktoré ale nemá s havarijným poistením absolútne nič spoločné. Toto slovo totiž znamená trup lode. Ale istá paralela sa dá nájsť. Počiatky havarijného poistenia sú totiž späté s lodnou dopravou.


Aktuálne je slovo Kasko späté s poistením pre prípad havárie. Toto poistenie nie je podmienené zákonom, ale niekedy, najmä v prípade finančného leasingu, je podmienené zmluvnými podmienkami. Havarijné poistenie zahŕňa, zväčša, každý prípad nehody, vrátane spôsobenej, ale aj tu existujú nejaké výluky. Kasko pokrýva aj prípad ukradnutia vozidla.


Kasko ponúka väčšina komerčných poisťovní, ktoré ponúkajú aj povinné zmluvné poistenie. Ak by ste chceli dojednať poistenie Kasko na svoje vozidlo, tak neváhajte a kontaktujte niektorého z našich kolegov, ktorí aj s týmto poistením dokážu ľahko pomôcť a nachystať ponuku priamo šitú na mieru pre vás.


Poistenie Kasko je teda nadstavba toho, čo môžete mať pre vaše vozidlo dojednané. Je vhodné nielen pre začiatočníkov, ale aj pre tých, ktorí sú si vedomí aktuálnej ceny napríklad LED predného svetla na väčšine vozidiel. Väčšinou sa o ňom hovorí v prípade nových vozidiel, ale dá sa dojednať aj na jazdené auto s viacerými úrovňami spoluúčasti.

Aktuálna ponuka vozidiel