Mild hybrid

Definícia


Mild Hybrid predstavuje typ hybridnej technológie v automobiloch, ktorá kombinuje tradičný spaľovací motor s elektrickým motorom a batériovým systémom. Na rozdiel od plných hybridov alebo plug-in hybridov, mild hybridy používajú svoj elektrický  motor hlavne na podporu spaľovacieho motora, nie na samostatnú jazdu. Elektrický motor v mild hybridoch zvyčajne slúži na zlepšenie účinnosti a zníženie spotreby paliva, ako aj na zníženie emisií bez nutnosti veľkých zmen v dizajne vozidla.


mild-hybrid 


Popis


Mild hybridný systém obvykle pozostáva z malej batérie, elektrického motora (často fungujúceho ako štartér-generátor) a spaľovacieho motora. Elektrický motor poskytuje dodatočnú silu počas určitých fáz jazdy, napríklad pri rozjazde alebo zrýchlení, čím znižuje záťaž spaľovacieho motora a zvyšuje celkovú účinnosť vozidla. V niektorých prípadoch môže mild hybridný systém tiež podporovať funkcie ako rekuperácia energie pri brzdení, kde sa kinetická energia premení späť na elektrickú energiu a ukladá sa do batérie na neskoršie použitie.


Výhodou mild hybridných vozidiel je, že poskytujú niektoré z výhod hybridnej technológie, ako je nižšia spotreba paliva a znižovanie emisií, bez potreby veľkých úprav v dizajne alebo vysokých nákladov spojených s plnými hybridnými alebo plug-in hybridnými vozidlami. Tieto systémy sú ideálne pre tých, ktorí hľadajú ekologickejšie vozidlo, ale zároveň chcú zachovať tradičný jazdný štýl a jednoduchosť používania spojenú s konvenčnými spaľovacími motorovými vozidlami.


 

Aktuálna ponuka vozidiel