BMW konečne pridáva kombi M3 Touring

Niektoré želania automobilových nadšencov ostávajú dlhodobo nevyslyšané. Takými boli priania mať kombi M3 už dlhé roky. Priaznivci automobilky s týmto otravovali BMW tak dlho, že sa konštruktéri rozhodli vyhovieť im. Po piatich generáciách vozidla prichádza čistokrvné kombi v sériovom prevedení. Privítajte M3 Touring!

Novinka sa od štandardného kombi M3 líši naozaj výrazne. Kvôli špecifickej zadnej M-kovej náprave bolo treba auto zväčšiť. Vrátane nárazníkov a všetkých iných nových prvkov má M3 Touring o 8 cm väčšiu dĺžku a o 7,5 cm väčšiu šírku ako štandardné kombi.

Pridanie loga M a zmena komponentov však nepriniesli žiadne kompromisy v prípade vnútorného priestoru. Základný objem batožinového priestoru je stále 500 litrov, pričom po sklopení sedadiel s pomerom rozdelenia 40:20:40 získa vozidlo objem až 1510 litrov. Veľký priestor vnútri karosérie však prináša zhoršenú tuhosť. Tento neduh v BMW vyriešili pridaním výstuží v podvozkovej časti.

V ponuke pohonu M-kového kombi bude iba alternatíva s pohonom všetkých štyroch kolies. To znamená, že ponuka kombi kopíruje ponuku kabrioletu M4. Aj tu je teda možné, v určitom režime, vypnúť pohon prednej nápravy a mať z auta zadokolku. V takom prípade príde vhod trakčný systém, ktorý má až 10 stupňov nastavenia.