BMW X7 opäť šokuje

BMW X7 prináša nové šokujúce tvary

Samotná preméria BMW X7 nie je až tak vzdialenou udalosťou. Pred tri a pol rokmi automobilka ukázala auto, ktoré okamžite vyvolalo búrlivú vlnu diskusií o veľkosti prednej masky, či skôr klasických ľadviniek. Práve tieto boli pre niekoho príliš extrémne a už ani ľadvinkami nemohli byť nazvané. Avšak to ešte obecenstvo nebolo pripravené na inováciu modelu.

Nová verzia X7 prichádza s výrazne zmenenou prednou častou. Tak zmenenou, že niekto bude rozmýšľať, či toto auto nemalo byť predstavené na prvého apríla. Maske chladiča, pripomínajúca skôr krídla ako ľadvinky, ostala približne rovnako veľká. Avšak svetlá sú kompletne iné. Majú dvojradový štýl a vrchný rad slúži na denné svietenie, pričom je tesne pri kapote a druhý rad svieti tlmenými a adaptívnymi diaľkovými lúčmi.

Výraznou obmenou prešli aj disky kolies. Kým pred modernizáciou bolo maximum 22 palcov, po vylepšeniach môže mať X7 aj o palec viac. Na 23-palcové disky sa budú veľmi zaujímavo zaháňať pneumatiky. Oproti týmto vylepšeniam je rozšírenie palety farieb a chrómová lišta na zadnom veku kufra naozaj iba jemnou kozmetickou retušou.

Ak zvonku prichádzajú šokujúce tváry, zvnútra je to ešte väčší extrem. Priestorovo zostáva všetko na svojom mieste a takisto aj ponuka 6, či 7 sedadiel je stále rovnaká. Tá výrazná zmena prichádza pri pohľade na prístrojovú dosku. Tu sa dá povedať, že nezostal kameň na kameni. Je úplne nová a z väčšej časti si zobrala inšpiráciu v čisto elektrickom SUV iX. Z neho pochádzajú displeje, ktorých uhlopriečka je 12,3 palca pred vodičom a 14,9 palca v strede.